Kobiecość

Kobiecość… Czym jest?
Dlaczego myśląc o męskości wymieniamy bardziej cechy uosobienia (odwaga, odpowiedzialność, stabilność czy inteligencja) natomiast kobiecość to szybki skrót w cechy zewnętrzne- piękno, seksualność, ‚zadbanie’… Czy kobiecość musi objawiać się głębokim dekoltem, wysokim obcasem i nienaganną figurą?
Czym jest owo piękno i ‚zadbanie’ i kto decyduje o tym co się pod tym kryje?
Kanony piękna są zmienne i różne na świecie ale głównie dotyczą kobiet… Jej wartość definiuje coś co jest poza jej kontrolą. Jeśli szczęśliwie natura obdarzyła ją akurat urodą wpisujacą się w kanon to wystarczy dodać tylko ‚zadbanie’ w postaci makijażu, paznokci, seksownych ubrań czy botoksu gdzieniegdzie.. Kobiety poświęcają na to masę czasu. Mimo to towarzyszy im ciągła niepewność i trzymanie ręki na pulsie by nie wypaść z pierwszego rzędu i by jak najdłużej być ów młodą i ‚piękną’ bo… bo tu definiuje się jej wartość po pierwsze… Jeśli adekwatnej urody brak to obsesyjnie robi się co tylko się może, kompleksy czasem uniemożliwiają normalne życie a i często wpływają na zaburzenia psychiczne i niepowodzenia w wielu sferach życia. W jednej kulturze obsesyjnie spełniają kanon ukazywany przez super modelki z modowych okładek, w drugiej kulturze biorą tabletki na apetyt by być krąglejsze bo w Afryce kobiecość równa się płodność a póki co to kobieta o szerokich biodrach i dużych piersiach jest kanonem. Im bielsza cera tym piękniejsza i stereotypowo wyższy status społeczny więc bez kremu UV Marokanka nie wyjdzie z domu.
Przy tym wszystkim trzeba wspomnieć, że kobiety nigdy nie są ‚ofiarami’ porządków a aktywnie je przecież w społeczeństwie podtrzymują. . .
Kobiecości nie zabierze mi ani brak dużego biustu ani brak obcisłych, kusych sukienek.
Świadomość daje wybór. Uwolnienie się od oczekiwań i brak konieczności brania udziału w ‚konkursie miss’ daje dużą wolność. Kobiecość jest jak urokliwa melodia, energia twórcza, ciepło, siła i serce jak łąka kolorowych kwiatów.
Gdy kobiety zaczną być SAME SOBĄ od A do Z nastanie nowy rozdział.

74174784_1224998791033667_4439247127352180736_o

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s